Teknik Servis Programı – Teknik Servis Yazılımı

Teknik Servis Programı

Teknik servis programı kullanmak istiyorsunuz fakat piyasadaki pek çok seçenek içerisinde kararsız kalmış durumdasınız ve ne yapmanız gerektiğini bilmiyorsunuz? Bu yazımızda size objektif olarak teknik servis programlarında neler olması gerektiğinden bahsedeceğiz.

 

Madde madde ilerleyecek olursak;

1- İhtiyaçlarınızı belirleyin

Öncelikle ihtiyaçlarınızı belirlemeniz gerekiyor. Servisinizde takip edilmesi gereken ve size göre olmazsa olmaz duran durumlar neler bunları belirleyin. Örneğin cihaz bazlı çalışıyorsunuz ve yıllık bakım anlaşması yapmıyorsunuz. Bu durumda yıllık bakım anlaşması yapılan bir modül sizin ihtiyacınız değil buna ek bir para ödemeyin. İleride kullanmayacağınız ve asla kullanmamanızı gerektirmeyecek modüllere ek paralar ödemek size zarar verir. Unutmayın servis programını siz öncelikle işlerinizin takibinin kolaylaşması ve yapılan masrafların azaltılması için kullanıyorsunuz.

2- Detay listesi çıkartın

Alacağınız programda sektörünüze özel alanlar tanımlanmış mı bunlara dikkat etmeyi unutmayın. Örneğin GSM tamir işlemleri yapıyorsunuz ve IMEI kaydetmek sizin için önemli bir gösterge ve iş emri kaydı açılırken ya da cihaz kaydı tutulurken imei girmek için özel bir alan var mıdır buna dikkat etmeniz gerekiyor. Yanı sıra basit stok takip işlemlerinizi de yapmanız gerekiyor ise bunların da var olup olmadığına kesinlikle dikkat etmelisiniz. Raporlamaların önemine değinmek gerekirse bunlar sizin ihtiyaç ve gerekliliklerinize göre farklılık gösterebilir. Yazılımı alacağınız şirket ile ya da satış temsilcileri ile muhakkak görüşüp önden bir yazılı onay dahi isteyebilirsiniz.

3- Kullanıcı kısıtlamasına dikkat edin

Eğer satın alacağınız yazılımda kullanıcı kısıtlaması varsa buna özellikle dikkat edin. Direkt olarak örnek ile açıklamak istiyorum. Birden fazla teknisyen veya çalışanınız var. Bunların her birine ayrı hesap tanımlamanız kimin hangi cihazı aldığını ve hangi işlemleri yaptığını görebilmeniz açısından detaylı kontrol ve takip sağlayacaktır. Ek olarak çalışanlarınızın total kazançları görebilmesini de önleyecektir.  Teknisyeninizin aylık toplam kazancınızı görmesini ister misiniz? Bunlar sizin için gizli bilgilerdir.

4- Merkez servis ve onun altında çalışan bir işletme iseniz

Bu noktada sizin dilinizden anlayan biriyle çalıştığınıza emin olmalısınız. Herhangi bir yazılım firmasına ihtiyaçlarınız doğrultusunda yazılım yazdırabilirsiniz fakat yazılımı hazırlatacağınız firmanın daha önceden servis süreçlerine hakim olmasına dikkat etmelisiniz. Zira yazılımcılar sadece sizin istekleriniz doğrultusunda yazılımlar hazırlayacaktır ve asla yorum katmayacaklardır. Bu noktada ortak paydada buluştuğunuz bir ekip bulduğunuzdan emin olun.

 

Hemen demo talep etmek ve bir servis yazılımı denemek ister misiniz? www.servissoft.net

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir