Turkish Technic Bakım Süreçlerinde ServisSoft ile Yapay Zeka Gücü

Turkish Technic bakım süreçlerinde yapay zekâ gücü!

 

Turkish Technic ve ServisSoft, THY kimyasal depolarında herhangi bir arıza oluşmadan önce cihazların kendi kendine teknisyen çağırması için Terminal Girişimcilik Programı ve THY İnovasyon Merkezi aracılığıyla güçlerini birleştirdi.

 

ServisSoft alanında agresif hızda büyüyen bir teknoloji girişimi olarak iş ortaklıkları kurmak, girişimlere ekosistem tarafından sağlanan desteklere erişmek ve bilinirliğini artırmak için yoğun bir şekilde girişimcilik etkinliklerinde ve programlarında yer almaktadır. 

 

2020 yılında ServisSoft, yer aldığı 7 ayrı girişimcilik programında 3000’i geçkin start-up ve yenilikçi proje arasından, etkinliklerin tamamında en iyi start-up seçildi. Bu sayede birçok destekten faydalanmaya ve iş ortaklığı kurmaya hak kazandı. Bu iş ortaklıklarından birisi ise ServisSoft ve Turkish Technic arasında oldu. 

 

Süreç içerisinde öncelikle THY Terminal Girişimcilik Programı’na başvuru gerçekleştirildi. Kısaca Terminal Girişim Programı’ndan bahsedecek olursak; Yeni nesil girişimlerin ürün ve servislerini test edebilmek, potansiyel iş birlikleri geliştirebilmek ve girişimcilik ekosistemine katkıda bulunabilmek amacıyla THY tarafından hayata geçirilmiş girişim destek programıdır.

 

Birkaç aşamalı eleme ve görüşme sürecinden sonra Turkish Technic ile ServisSoft arasında pilot proje yapılmasına karar verildi. Ayrıca tüm THY uçaklarında ServisSoft tanıtım videosunun gösterilmesi şansı da elde edildi.

 

Devam eden süreçte ise hangi alanda pilot proje yapılmasının belirlenmesi amacıyla Turkish Technic, THY İnovasyon Merkezi ve ServisSoft ekibi Sabiha Gökçen Havalimanı ve Atatürk Havalimanı tesislerinde yoğun çalışmalarda bulundu. 

 

Sonuç olarak Atatürk Havalimanı’nda bulunan Turkish Technic’e ait kimyasal depolara IoT ekipmanlar kuruldu. Kimyasal depolarda bulunan cihazlarda yapay zekâ kullanılarak yapılan analizler sayesinde cihazlar, henüz arıza oluşmadan otonom olarak teknik servis yazılımı içinde servis kaydı yaratmakta ve işlemi yapacak teknisyen/teknisyenler ise yine yapay zekâ tarafından otonom olarak belirlenmektedir. 

 

Ürünümüz sayesinde THY uçaklarında kullanılan kimyasallar maksimum kalitede korunmaktadır. 

 

Projeyle birlikte ServisSoft, Terminal Girişimcilik Programı’nda yer alarak hayata geçirilen ilk start-up projesi olma başarısını elde etti.

 

ServisSoft

Buraya tıklayarak Ücretsiz Demo Talebinde bulunup Teknik Servis Takip ve Destek yazılımımızı kullanmaya başlayabilirsiniz.

Sosyal Medya’da bizi takip ederek her türlü gelişmelerden haberdar olabilirsiniz.

 

Facebook : https://www.facebook.com/servisyazilimi/

Twitter : https://twitter.com/servissoftapp

Instagram : https://www.instagram.com/servissoft/

LinkedIn : https://tr.linkedin.com/company/servissoft—online-servis-yazılımı

Related posts