ServisSoft: Pratik Teknik Servis Programı

 

Sisteme giriş yapıp, “Servis Kaydı Aç” butonuna tıkladıktan sonra her şeyi kolayca kaydedebilirsiniz.

1.

Servis Kaydı

Servis kaydı açarken müşterilerinizle ilgili tüm detayları öğrenmeniz gerekir. Servis kaydını; isim, soy isim, adres, telefon vb. gibi detaylarla birlikte firma kaydı olarak da açabilirsiniz. Buna ek olarak, cihazla birlikte gelen aksesuarları hazır ön tanımlı aksesuarlar arasından seçebilir, cihazın o anki arıza durumunu da yine aynı şekilde hazır ön tanımlı arıza ifadelerinden biriyle belirtebilirsiniz. Müşterilerinizi bilgilendirmek için SMS veya E-Posta seçeneklerinden birini tercih edebilirsiniz. Eğer tanımlı bir seri numarası ile kayıt açıyorsanız, cihazın barkodunu okutarak tüm bilgilere otomatik olarak erişebilirsiniz. Yalnızca 3 tık ile servis kaydınızı oluşturup çıktısını alarak müşterilerinize teslim edebilirsiniz. Bununla birlikte kurumsal bir firmaysanız ve alt servis yönetimi yapıyorsanız, servis kaydını açarken cihazın üretim-irsaliye tarihi ve garanti süresi gibi bilgilerini de alabilirsiniz. Eğer kargo ile ürün kabul eden bir firmaysanız gelen cihazın hangi kargo ile geldiği, kargo takip numarasının ne olduğu gibi detaylı bilgilere erişebilirsiniz. Açtığınız servis kaydını farklı teknisyenlere yönlendirebilirsiniz. Açılan servis kayıtları FIFO (First In First Out) kuralına göre işlendiği için, işe ilk kaydedilen üründen başlanmaktadır. Böylece ürünlerin unutulması ve işlerin aksaması gibi durumların önüne geçilmektedir.

2.

Servis Listesi


 

Özelleştirilebilir Servis Formları

Servis formlarındaki metinleri ve alanları dilediğiniz gibi özelleştirebilirsiniz. Formlarda bulunan özel alanlar için bütün düzenlemeleri ayarlar bölümünden yapabilirsiniz. Formların A5,A4 ve 53mm şeklinde otomatik olarak çıktısını alabilirsiniz.  Ayrıca tüm formlar barkod çıktılarıyla birlikte gelmektedir. Servis Kabul Formu, Ürün Teslim Formu, Dış Servis Formu, Teklif Formu gibi pek çok formun çıktısını alabilir ve işlemlerinizi tamamlayabilirsiniz.


 

Tüm servis kayıtlarınıza tek bir sayfadan ulaşabilirsiniz. Müşterilerin isimleri, telefonları, adresleri ile verilen cihazın markası, türü ve modeli gibi bilgilere tek bir ekrandan ulaşabilirsiniz. Bunun yanı sıra cihazların durumlarını da tek bir ekrandan görüntüleyebilir, değiştirebilir ve müşterilerinize otomatik SMS gönderebilirsiniz. Servis kaydı ile hangi teknisyenin ilgilendiğini ve cihazın servise girişinden bu yana geçen süreyi görüntüleyebilirsiniz. Ayrıca cihazları durumlarına göre filtreleyip, açık ve kapalı servis kayıtlarını sıralayabilirsiniz. Dilerseniz herhangi bir filtrelemeye ihtiyaç duymadan, akıllı arama modülümüz ile istediğiniz servis kaydına anında erişebilirsiniz. Servis formları, belirlediğiniz rakamla başlar ve artarak devam eder. Bununla birlikte servis sayfasındaki kolonları isteğe bağlı olarak ekleyip çıkartabilirsiniz.


 

Bir servisin geçirdiği tüm aşamalar kayıt altına alınmaktadır. Bir servis kaydının üzerinde hangi servis, yönetici ve teknisyenin, hangi tarih ve İP adresiyle işlem yaptığını gösteren detaylar silinemez bir şekilde kayıt altına alınmaktadır. Böylece yapılan işlemlerin sorumluluğundan kaçınma gibi durumlar tamamen ortadan kaldırılmış olur. Kısaca; eklenen işçilik, sarf edilen parça ve müşteriye verilen bilgilerin kimin tarafından verildiği sisteme kaydedilir.

3.

Servis İşlem

Açılan servis kaydının tüm işlemleri burada yapılmaktadır. Servis kaydının açılmasının ardından tüm işlemler tek bir ekrandan halledilir ve sizi karmaşadan uzaklaştırır. Servis kaydına, cihazın modeline göre yedek parçalarını listeleyebilir; işçilikler, yol ve deplasman bedelleri, klima gazı ve “Diğer Masraf” kalemlerini ekleyebilirsiniz. Cihaz üzerinde yapılan işlemleri belirtebilir, ön tanımlı arıza ifadelerinden birini seçebilirsiniz. Ayrıca bütün cihazların servis kayıtlarını inceleyebilir ve cihazın teknisyen bilgilerine,  üzerinde yapılan işlemlere ve tarih-saat gibi bilgilerine erişebilirsiniz. Servis kaydı ile ilgili notlar ekleyip bunları düzenleyebilirsiniz. Servis durumunu değiştirebilir ya da dış servis formu ile servise yerinde müdahale edilmesini sağlayabilirsiniz. Müşteri bilgilerini de bu alandan düzenleyip güncelleyebilirsiniz.

Pratik Teknik Servis Takip YazılımıÜcretsiz Demo