Akıllı Teknik Servis Şebeke Teknolojileri

Akıllı Teknik Servis Şebeke Teknolojileri

 

Akıllı Teknik Servis Şebeke Teknolojileri , yeni bir terim olarak düşünülse de aslında yeni bir terim değildir.Dünyada bir çok Teknik Servis Hizmeti veren şirket, çok daha öncesinden kendi Akıllı Teknik Servis Şebeke’lerini kurmuş bulunmaktadır.Aslında çoğu Teknik Servis şirketi Akıllı Servis Şebekesi dendiğinde çok büyük iş yükü ve maliyetli olduğunu düşünür fakat, SaaS altyapısı ile bu maliyet minimuma inmektedir.

 

Akılllı Servis Şebeke Teknolojieri aslında Saha Servis Yönetimi (FSM) yazılımının ilk adımıdır.Teknik Servis şirketleri, FSM yazılımı ile birlikte Saha Servis Yönetimlerini yapabilmektedirler.Örnekleyecek olursak;

 • -Sahada satış öncesi hizmette satılan ürünün ne zaman arızalanacağı, arıza kaynağının ne olacağı.
 • -Arızaya karşı hangi önlemler alınabileceği ve bunu takiben aksiyon almak.
 • -Meydana gelen arızaya göre sahadaki Teknisyenlerinizin becerilerine (bilgili olduğu alan, kişisel yetenekleri) saptayıp arıza noktasına yönlendirir.
 • -Daima ihtiyacınız olan raporlamayı yapar. (Aylık gidilen servis hizmetleri, maliyetler,faturalar, müşteri bilgileri vb.).
 • -Bu sayede analizlerinizi yapıp eksik olduğunuz kısımları geliştirebileceksiniz.

Günümüzün “akıllı teknik servis şebekelerinin” geride kalmış niteliğine rağmen, akıllı şebeke varlıklarının yükselişinin servis uygulaması için ne anlama geldiğine dair birkaç sonuç çıkarmak mümkündür:

 

 1. Akıllı Teknik Servis Şebeke Teknolojileri boyunca daha fazla dağıtılmış, karmaşık varlıkların çoğalması, mevcut yardımcı mobil işgücü yönetim sistemlerini zorlayacaktır. 

 •  Geçmişte, bir yardımcı program veya çözüm sağlayıcısı, belirli bir varlık (yani, sayaçları) yükleyerek ısmarlama bir uygulama oluşturmuş veya satın almış olabilirken, ayrı varlıklar için sessiz uygulamaları sürdürmek sürdürülemez olacaktır.

 1. Akıllı Teknik Servis Şebeke Teknolojileri mücadelesi, özel servis yürütme platformları aramak için önde gelen kamu hizmetleri ve çözüm sağlayıcılar üretecektir. 

 • Bazıları yalnızca bir EAM veya ERP sistemine ekleyerek cazip gelse de, teknisyen yönetimi veya mobil genişletilebilirlik gibi önemli işlevsellikten yoksun olan bu yaklaşımları bulabilirler.

 

 1. Akıllı Teknik Servis Şebeke Teknolojileri’ninbüyümesi, karmaşık, bağlantılı ve sözleşmeli hizmetlerin önemini artıracaktır. 

 • Özellikle, karmaşık hizmette öne çıkan sistemler (mobil iletişim, veri erişimi ve yakalama yoluyla); bağlı servis (IoT entegrasyonları yoluyla); ve sözleşmeli servis – dış işgücü yetkisi sayesinde – akıllı şebeke servisine en uygun çözümü sağlayacak.Şimdiye kadar akıllı şebeke servisine verilen dikkat eksikliği, endüstrinin dağıtım ve kurulum konusundaki ilk odağıyla açıklanabilir. Ancak akıllı şebeke ölçekli bir gerçeklik haline geldiyse, hizmetini yürütmek, konuşlandırılan varlıklar kadar “akıllı” olmak zorundadır. Bu gerçeği benimseyen şirketler şimdi farklılaşma ve akıllı şebeke servis liderleri olma fırsatına sahipler.

 

-ServisSoft Akıllı Teknik Servis Şebekenizi kurmanız için neler yapabiliyor?

 1. İşletmenizin üretim bandını tam olarak analiz edebilir.
 2. Üretim sırasında ortaya çıkabilecek sorunları (arıza vb.) sizlere daha öncesinden bildirebiliyor.Bu sayede çok daha öncesinden aksiyon almanıza olanak sağlayabiliyor.
 3. İşletme içi verilerinizi sınırsız ve hatapayı olmadan tutabiliyor ve bu verilerle işletmenizin gidişatını ve analizlerinizi yapabiliyorsunuz.
 4. Satış sonrası Teknik Servis hizmetleriniz için ayrı olarak verileri tutuyor ve her sattığınızın ürünün bulunduğu konumunu, sağlamlık durumunu analiz ediyor.
 5. Teknik Servis Hizmeti gereken noktaları tespit ediyor ve gereken servis hizmetinize en uygun Teknisyeninizi o konuma yönlendirebiliyor.
 6. Gerekli bulut tabanlı sunucularda verilerinizi 4 farklı ülke ve 4 farklı kıtada anlık olarak yedekleyebiliyor.Bu sayede hiçbir şekilde veri kaybı yaşamıyorsunuz.
 7. Ana merkeziniz ve diğer bayiileriniz ile bulut sunucular üzerinden bağlantı sağlar ve anlık olarak gelen bildirimlerin ilgili tüm servis noktalarına (bayii) düşmesini sağlar.

Sonuç olarak, bir işletmenin üretim aşaması ve satış sonrası hizmetlerinin tüm noktalarında çözüm ortağı olabiliyor ve sizler için gerekli yazılımların hepsini gün geçtikçe geliştiriyoruz.Yani, sizlerin “Akıllı Teknik Servis Şebekenizi” kurmanıza yardımcı oluyoruz.Sizler gibi, ServisSoft olarak da müşterilerimizin her türlü probleminde 7/24 kesintisiz hizmet sağlıyoruz ve siz müşterilerimizi mutlu etmeyi kendimize sonsuz bir görev olarak biliyoruz..Bizi tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz.

-ServisSoft

Buraya tıklayarak Ücretsiz Demo Talebinde bulunup Teknik Servis Takip ve Destek yazılımımızı kullanmaya başlayabilirsiniz.

Sosyal Medya’da bizi takip ederek her türlü gelişmelerden haberdar olabilirsiniz.

 

Facebook : https://www.facebook.com/servisyazilimi/

Twitter : https://twitter.com/servissoftapp

Instagram : https://www.instagram.com/servissoft/

LinkedIn : https://tr.linkedin.com/company/servissoft—online-servis-yazılımı

Related posts