Teknik Servis Takip Programında Hız Kazanmak

Teknik Servis Takip Programı İle İşleri Hızlandırmak

Teknik servislerin en büyük sorunlarından biri iş emri ve gün sayısı problemidir. Bu sorunu en kolay şekilde teknik servis takip programı kullanarak çözebilirsiniz.

İşlemleri tamamlamanın yanında hızlı davranmak da çok önemlidir. 24 Nisan 2011 PAZAR günü Resmi Gazetede yayınlanan 27914 sayılı karar gereğince işlem tamir süresi 30 iş gününden 20 iş gününe indirilmiştir. İş emri ile gün sayısı, garantili cihazlar için geçerli olmakla birlikte garanti harici cihazları da etkilemektedir.

Teknik servis takip programı size neler sağlar?

İlk olarak müşterilerinizi, cihazları ve bunlarla ilgili bilgilerin tamamını kayıt altına alın. Cihaza ait tüm bilgileri detaylı olarak not edin. Teknik servis takip programı üzerinden kayıt oluştururken önce cihazın seri numarasını ardından markasını, modelini ve türünü kaydedin. Bu işlemlerin ardından cihaza ait arızaların tamamını alakasız olsa bile detaylı bir şekilde not alın. Eğer mümkünse cihazın o anki fiziksel durumunu fotoğraflayarak programınıza ekleyin. Yaptığınız kayıtları müşterilerinizle kesinlikle paylaşın. Daha sonrasında ise müşterilerinizin nasıl bilgilendirilmek istediğini öğrenin. Örneğin müşteriniz sizden SMS ile bilgi almayı talep edebilir çünkü cihaz kontrol ve tamiratının her aşamasında SMS göndermek sizin için yasal bir zorunluluktur. Bunun yanında cihaz garanti kapsamında olsun ya da olmasın, yapılan her işlemde servis fişi kesmek de yasal bir zorunluluktur. Sizin için küçük ve önemsiz görünen işlemlerin pek çoğu, aslında yerine getirmeniz gereken yasal zorunluluklardır. Size yardımcı olacak güçlü bir yazılımın her zaman elinizin altında bulunması, servis hizmetinin işleyişi için oldukça önemlidir.

Tamirat işlemi tamamlandıktan sonra yapılması gerekenler.

Öncelikle yapılan işlemlerin tamamını (sarf edilen yedek parçalar, eklenen işçilikler, yol yapıldıysa deplasman bedelleri) detaylı olarak programa kaydedin. Tüm işlemlerin şeffaf bir şekilde kayıt altına alınması size karşı güveni ve müşteri memnuniyetini sağlar.

ServisSoft’ u hemen denemek için http://www.servissoft.net sayfasını ziyaret etmeniz yeterli olacaktır.

Related posts