Servis Dönüşümünde İş Emri Yönetimi

Servis Dönüşümünde İş Emri Yönetimi

Servis Dönüşümünde İş Emri Yönetimi,Hizmet dönüşümü için modüler bir yaklaşım benimsemek ve iş organizasyonunuzun iş emirlerini yönetmek ister misiniz?

Bu açıklayıcı makalemiz, iş emri yönetimi çözümünüzdeki işleri görüntüleme, atama, izleme ve yürütmenin faydaları hakkında bilmeniz gerekenler hakkında size yön verecek ve bilgi verecek!

Hazırsanız? Haydi başlayalım!

Konunun ilk bölümünde, kurulu temel anlayışı ve bunun hizmet organizasyonunuzu ileriye seviyeye. taşımanın mantıklı ilk adımı olduğunu ele aldık. Bu blogu henüz okumadıysanız, buradan okuyabilirsiniz.

Servis Dönüşümünde İş Emri Yönetimi

Atmanız gereken bir sonraki temel yapı, iş emri yönetimi çözümünüzdür. İş emri yönetimi size aşağıdakiler gibi bir dizi iş çıktısı sunar:

  • Teknik elverişliliğini ve becerilerini atama kuralları aracılığıyla manuel veya otomatik olarak eşleştirme yeteneğini görüntüleme.
  • Kurulum, tamir, önleyici bakım ve depo onarım işleri için saha servis faaliyetlerini planlama, atama ve yürütme yeteneği.
  • İş emri brifinginin işçiliği, parçaları, masrafı ve seyahati yakalaması.
  • Servis raporunun oluşturulması.

Peki bunlar ne anlama geliyor? Gerçek bir işletme değeri elde ettiğinizden emin olmak için bunu nasıl ölçüyorsunuz? Biraz da bu konuya değinelim.

Hem potansiyel müşteriler hem de mevcut müşterilerle çalışırken, hizmet organizasyonlarını yürütme biçimlerinde stratejik değişiklikler yaparak elde ettikleri değeri ölçmelerine yardımcı oluyorum. Bunlar küçük görünebilir, ancak hizmet seviyesi sözleşmesi (SLA ) kazancınızda yüzde 1’lik bir iyileşme olması bile iyi bir etki yaratacaktır. Sonunda, hizmet organizasyonunuzu bir zarar merkezinden kar merkezine çekecek ve size işletme şeklinizde ilave iyileştirmeler yapma ve şirket içinde ek bir gelir artışı ve etkiye yol açma konusunda yol gösterme imkanı veren şeyler olacaktır.

Ancak bir konu var ki ölçemediğiniz ve raporlayamadığınız şeyi anca bir yere kadar sürdürebilirsiniz ve doğru iş emri yönetimi çözümü mevcut değilse, herkesin çalışmasını el ile oluşturmak ve atamak için çok meşgul olacaksınız.Yani işleriniz büyüdükçe sizin üzerinize binen yük de bir o kadar fazla olacak. Şöyle örnekleyecek olursak;

Joe, bir yöneticiydi ve Karayipler’de tatildeydi ve tatilde olduğu bilgisi diğer teknisyenlere verilmedi.Onun yerine servis hizmetine Joel devam edecekti.Fakat diğer teknisyenler bunu bilmediği için diğer hizmet noktasına ise arıza hakkında uzman bir teknisyen gidemedi. Eğer bu bilgileri  ServisSoft’a girerseniz ServisSoft o anda hangi personelin yönlendileceğini belirleyip, o personeli hizmet noktasına yönlendirecektir.

İş Emri Yönetiminin temeli biri, doğru yerde, doğru zamanda, doğru yere, doğru teknisyeni yönlendirmenizi sağlamaktır. Bir başka konusu ise ilk müdahalede çözüm (FTF) oranıdır. Açıkça bahsedecek olursak :

-İlk Müdahalede Çözüm Oranı, bir teknisyenin arızayı ilk ziyarette, ek uzmanlığa gerek duymadan çözebilme yüzdesidir.

Eğer tüm bahsettiğimiz adımlarda işletmenizin geri kaldığını düşüyorsanız, işi bize bırakın biz halledelim!

ServisSoft™ olarak bir çok Teknik Servis problemlerinize, iş yükünüze çözüm ortağı olmayı hedefliyoruz.FSM,CSPM,ERM,EAM gibi eksik noktalarınızda sizlerin yardımcısı ve tamamlayacısı olmak.Ve her türlü takıldığınız noktada sizinle beraber yol katetmek için çalışıyoruz.Deneyimli ve alanında profesyonel ekibimiz ile birlikte yazılımımızı her türlü yeniliğe. Modern kodlama mimarilerine, basit arayüzlere karşı geliştirmekte ve gün geçtikçe.Sizlere daha da yararlı bir çözüm ortağı olmayı hedefliyoruz!

-ServisSoft Ailesi

 

Buraya tıklayarak Ücretsiz Demo Talebinde bulunup Teknik Servis Takip ve Destek yazılımımızı kullanmaya başlayabilirsiniz.

Sosyal Medya’da bizi takip ederek her türlü gelişmelerden haberdar olabilirsiniz.

 

Facebook : https://www.facebook.com/servisyazilimi/

Twitter : https://twitter.com/servissoftapp

Instagram : https://www.instagram.com/servissoft/

LinkedIn : https://tr.linkedin.com/company/servissoft—online-servis-yazılımı

Related posts