Bağlı Servis Ağı Yönetimi – CSPM

Bağlı Servis Ağı Yönetimi

(CSPM)

CSPM, geleneksel servis ağları yönetimi çözümleri aynı nedensel tahmin algoritmalarını kullanır.CSPM’i SPM’den ayıran, önceki verilerin bağlı varlıklardan bu nedensel tahminler ile beraber data(veri) oluşturmasıdır.Bu bağlı varlıklar sunucular vb. olabilir.

Bağlı Servis Ağı (CSPM) ve Öngörücü Bakım (SPM) Arasındaki Farklar

Adından da anlaşılacağı üzere Öngörücü Bakım, belirli bir makinedeki hangi parçaların herhangi bir zamanda arızalanacağını öngörmeyi içerir. Bir servis organizasyonu bu bilgilere sahip olduğunda, makineyi kullanılmadığı zamanlarda bozulmadan önce düzeltmesi için bir teknisyen gönderebilir.

CSPM, hangi makinelerin, hangi parçalarının belirli bir zamanda kırılacağını tahmin etmez.Bunun yerine akıllı, bağlı ürünlerden dört veri noktası toplar :

 1. Varlıkların bulunduğu yer.
 2. Her varlığın kullanım oranı.
 3. Kurulu temelde var olan varlıklar.
 4. Varlıkların parçalarının çalışma değerleri.

Ardından tüm bu verileri, gelecek üç ay, altı ay boyunca veya gitmek istediğiniz geleceğe kadar olan varlık kullanımını modellemek ve tahmin etmek için alır. Parça planlayıcıları daha sonra parça talep tahminleri üretmek için bu tahminleri kullanabilirsiniz.

CSPM Avantajları

 1. Servis araçlarınızın durumunu online ve güncel olarak takip etmenizi sağlar.
 2. Araçlarınızın hangi parçalarının bozulmaya yakın, hangilerinin durumunun iyi olduğu bilgisini verir.
 3. Herhangi bir bozulma durumuna karşıt olarak, o çevredeki teknisyenlerinizi bozulan araca direkt olarak yönlendirir.Kolaylıkla bozulan parçanın tespitini yapabilir ve arızayı giderebilirsiniz.
 4. Herhangi bir bakım gerektirmez.
 5. Her bilgiye online ve güncel olarak ulaşırsınız.

CSPM Dezavantajları

 1. Kurulum için bir Teknik Servis Network’ünüz olması gereklidir.(Teknik Servis Network’ü makalemize bu linkden ulaşabilirsiniz.)
 2. Bir sunucuya ihtiyacınız vardır.
 3. Tüm bu işlemleri gerçekleştirecek bir bilgisayara ihtiyacınız vardır.

ServisSoft tam da bu alanda hizmet verir.Tüm Teknik Servis datanızı bir sunucu (Hosting / Host)’da toparlayıp, sizlere servis araçlarınızın (makineler vb.) nerede, ne zaman bozulacağını ve bu verilere dayanarak gerekli önleminizi almanızı,arızanın yaşandığı çevrede herhangi bir bayiniz bulunuyor ise bahsi geçen bayinin sistemine mesaj düşüp, arıza giderimi için herhangi bir Teknisyen atamanızı sağlar.Bununla birlikte işlerinizi bir düzene sokabilir, her şeyden haberdar olabilir rahatlıkla takibinizi gerçekleştirip önleminizi alabilirsiniz.( Buraya tıklayarak da “Teknik Servis Düzeni Nasıl Olmalıdır?” adlı makalemize ulaşabilirsiniz.)

ServisSoft CSPM Hizmeti tam olarak sizin işlerinizin sıkıntısız yürümesini, her türlü oluşabilecek soruna karşı önleminizi almanızı amaçlar ve sizlere bu konuda çözüm ortaklığı yapar.Eğer her sorununuzu anında çözüme ulaştırmak isteyen bir işletmeyseniz, sizlere bu konuda destek olacağız..

-ServisSoft

 

( Buraya tıklayarak Demo Talebinde bulunabilirsiniz)

Sosyal Medya’dan bizi takip ederek her türlü gelişmeden haberdar olabilirsiniz :

Facebook : https://www.facebook.com/servisyazilimi/

Twitter : https://twitter.com/servissoftapp

Instagram : https://www.instagram.com/servissoft/

LinkedIn : https://tr.linkedin.com/company/servissoft—online-servis-yazılımı

Related posts