Teknik Servis Dönüşümüne Modüler Yaklaşım

Teknik Servis Dönüşümüne Modüler Yaklaşım

“Teknik Servis Dönüşümüne Modüler Yaklaşım” makalemizde sizlere, servis organizasyonunuzda binlerce Türk Lirası tasarrufu etmenin kesin yolunu anlatacağız, aynı zamanda alt hattınızı büyütebilmeyi öngörüp planlayabileceksiniz. Bu makale, nihayet masaya oturmanıza ve servis organizasyonunuzu bir masraf merkezinden kâr merkezine dönüştürmenize olanak sağlayacak!

Teknik Servis Dönüşümüne Modüler Yaklaşım Sırrı Nedir?

Daha önceki makalelerimizde de, dönüşümün çok yönlü bir süreç olduğunu belirtmiştik. Bir organizasyon olarak nasıl çalıştığınız hakkındaki bazı temel bilgileri değiştirmeyi içeren bir tanesi daha geliyor. Ancak, bu değişime odaklanmanın, ölçülmesinin ve ulaşılabilmesinin en iyi yolunu düşündüğümüz çoğu zaman olmuyor. Dünyanın en büyük ve en köklü kuruluşları iş emirlerinin nasıl işlediğini anlattığında da aslında bir kaç örnek çıkarabiliyoruz.Ancak öncelikle kendinize sormanız gereken sorular:

  • “Teknik Servis Dönüşümüne Modüler Yakşlaşım’ın  Neresinden başlayalım?”

  • “Ne yapıyoruz ya da ne yapacağız?” Ve

  • “Farklı iş bölümlerimizde nelere ihtiyacımız olacak?”

Bu konulara daha hızlı değinmenin en iyi yolu, hizmet dönüşümünüze modüler bir yaklaşım getirmektir ve başlangıç ​​için ilk yer merkezi üs (IB) yönetimidir. Bir kuruluş olarak, belli bir düzeyde kurulu temel anlayışınız olmalıdır aslında vardır. Halihazırda olan düzeniniz, belirli bir alana entegre edilen ekipmana atıfta bulunan terimdir. Entegre merkez anlayışı, ‘servis verilen’ ekipman geçmişiniz ve konumunuz gibi şeyler hakkında ne kadar veri sahibi olduğunuzu gösterir. Teknik Servis Hizmet kuruluşu tüm verileri değerlendirmek ister ve ekipmanlarının nerede olduğu konusunda ne kadar bilgi sahibi olursa, yeni veya ek hizmet fırsatlarını o kadar iyi hedefleyebilirler, planlayabilir.

Bir işletme olarak, ulaşmak istediğiniz belirli stratejik sonuçlar vardır. Teknik Servis Hizmeti kuruluşundan oluşan temel anlayış, bu sonuçlara ulaşılmasında kritik bir rol oynamaktadır. Yalnızca ekipmanlarınıza değil, aynı zamanda bu konumlardaki tüm ilgili bayiilerinize ve teknisyenlerinize ilişkin daha fazla bir veri düzeyine sahipseniz, servis satışı ve saha satışı için fırsat noktalarını belirleyebilirsiniz. IB’nizde artan verilere ulaşılabilirlik, ilk olarak daha net karar vermenize yol açar, çünkü artık bir ekipmanın tam olarak nerede bulunduğunu, arızalanan makinenin çalışma geçmişinin ne olduğunu ve tam olarak ne tür yedek parçaların arızalanabileceğini bildiğiniz için bu veriler ile Teknik Servis noktasına gereken aksiyonları öncesinden alabileceksiniz.Ancak, IB verileriniz arttıkça, arızanın ne zaman yaşanacağını bildiğiniz gibi, teknisyen yönlendirmelerini bilmeniz de gerekmekte olacaktır.

Sahadaki teknisyenleri sahadaki ekipman seri numaralarını, yerlerini, geçmişini ve daha fazlasını verileme ve güncelleme özelliğine sahip olacaksınız.Ve bu işlem birkaç sonuç doğuracaktır:

  1. -Teknisyenleriniz nerede olduklarını,
  2. -Teknisyenlerinizi nereye yönlendireceğini
  3. Yönlendirelecek arızaya göre teknisyeninizin becerilerini
  4. Arızanın neden kaynaklandığını, nasıl çözüleceğini vb. bir çok sonucu daha öncesinden görebilip, aksiyon alabileceksiniz.(Saha Servis Ağı Yönetimi Makalemizden de detaylı açıklamaları görebilirsiniz.)

Bunlarla ne yapabileceğim ki? diye bir sorunuz oluşacaktır doğal olarak.Hemen açıklayalım:

Daha yüksek müşteri memnuniyeti oranı (CSAT) ve işletme destekleyici puanları (NPS) seviyelerine ulaşmış bir işletme olacaksınız. Ancak, nihayetinde, yenilenen sözleşmeler ve uzun vadeli, istikrarlı yıllık müşteri ilişkileri nedeniyle daha uzun bir müşteri portföyü elde edeceksiniz. Bu, işletmeye yatırım yapmak için kullanılabilir ve büyüme potansiyelinizi daha da arttırır. Domino sıralamak gibidir. “- ilkini devirmek, gerisi takılmaya başlar”. Yol boyunca birkaç analiz yapmanız gerekebilir, ancak momentum ilerlemeye devam edecektir.Yani kısaca, Teknik Servis Dönüşümüne Modüler Yaklaşım, sizin daha iyi teknik servis hizmeti vermenizi ve daha uzun yıllar süren bir müşteri portföyü, ilişkileri adımını atmanızı sağlayacak, büyümenize eşlik edecektir.

Tüm işletmenize pozitif yöndeki artılarından sonra, neden hala bekliyorsunuz!.ServisSoft ile beraber kendi Teknik Servis Dönüşümüne Modüler Yaklaşımınızı yaratın.Bu süreçte biz de size destek olalım ve yardıma ihtiyacınız olan noktada öncelikli çözüm ortağınız olalım.Günden güne gelişen SaaS altyapımız ve bulut tabanlı sunucularımız ile tüm verilerini anlık olarak Microsoft Azure vasıtasıyla 7 farklı kıta 7 farklı ülkede anlık olarak yedekleyip, hiçbir şekilde veri kaybı yaşamamanız için çalışıyoruz.ServisSoft™ olarak bir çok Teknik Servis problemlerinize, iş yükünüze çözüm ortağı olmayı hedefliyoruz.FSM,CSPM,ERM,EAM gibi eksik noktalarınızda sizlerin yardımcısı ve tamamlayacısı olmak ve her türlü takıldığınız noktada sizinle beraber yol katetmek için çalışıyoruz.Deneyimli ve alanında profesyonel ekibimiz ile birlikte yazılımımızı her türlü yeniliğe, modern kodlama mimarilerine, basit arayüzlere karşı geliştirmekte ve gün geçtikçe sizlere daha da yararlı bir çözüm ortağı olmayı hedefliyoruz!

-ServisSoft

Buraya tıklayarak FSM 2.0 makalemize ulaşabilirsiniz.

Buraya tıklayarak Dijital Etkin Hizmetler ve Üretimin Geleceği makalemize ulaşabilirsiniz.

 

 

Buraya tıklayarak Ücretsiz Demo Talebinde bulunup Teknik Servis Takip ve Destek yazılımımızı kullanmaya başlayabilirsiniz.

Sosyal Medya’da bizi takip ederek her türlü gelişmelerden haberdar olabilirsiniz.

 

Facebook : https://www.facebook.com/servisyazilimi/

Twitter : https://twitter.com/servissoftapp

Instagram : https://www.instagram.com/servissoft/

LinkedIn : https://tr.linkedin.com/company/servissoft—online-servis-yazılımı

 

 

Related posts