12.20.2017 – 4 Yeni Özellik Birden! Teknik Servis Yazılımı

12.20.2017 – 4 Yeni Özellik Birden!
Merhaba sayın  kurumsal kullanıcımız.
Yapılmış ve yakın dönemde yapılacak olan güncellemeler hakkında size standart bilgilendirmelerimizden biri için yazıyorum.
Geçtiğimiz ay hakediş sayfasında köklü değişiklikler yapılmıştı. Hakediş sayfasında iyileştirmeler ve özellik eklemelerine devam ediyoruz.
İlk yeni özelliğimiz;
– İş emrini hakediş düzenlemeye açma
Belirli bir hakediş içerisinde gönderilmiş olan işlemler içerisinde reddetmek istemediğiniz ya da onaylamak istemediğiniz bir iş emri bulunması durumunda ilgili iş emrini servisin düzeltmesine açmak için hakediş düzenleme durumuna çekebileceksiniz. İş emrini hakediş düzenlemeye açtığınızda ilgili iş emri bulunduğu hakediş periyodu içerisinden çıkmayacak yalnızca servisin düzeltme yapılmasını bekleyecektir. Dikkat etmeniz gereken nokta bir iş emrini hakediş düzeltmeye açtığınızda üzerinde onayladığınız ya da reddettiğiniz bir işçilik ya da yedek parça var ise onaysız duruma düşer. Kontrol edilmesi gerekir. Hakediş düzeltmeye açmak istediğiniz iş emrine aynı hakediş reddetmede olduğu gibi “sebep” de yazabilirsiniz. İş emrini hakediş düzeltmeye açmanızın ardından servis iş emrini kapattığında iş emri bağıl bulunduğu hakediş pozisyonundan çıkmayacak fakat servis kayıtlarında hakediş düzeltmeye açıldığı kaydı not olarak düşecektir.
– Hakedişte set, yapılanlar ve tespit edilen arıza bilgisi.
Bu güncelleme özellikle ankastre ve beyaz eşya firmalarımız için önem arz ediyor. Hakediş onay sayfasında liste içerisinde SET içerisinde yazılan seri numaralarını, modelleri ve tespit edilen arıza bilgisini görebileceksiniz. Bu kapsamdaki amacımız hakediş onaylama işlemi yaparken hakediş sayfasında kalmanız ve hiçbir yeni sayfa açmadan tüm işlemleri tek kalemde tamamlayabiliyor olmanız.
– Aynı isimdeki işçiliklere kontrol
Servislerinizin bir iş emri içerisinde 1 veya birden fazla işçilik eklemesi sizin belirttiğiniz izin çerçevesinde gerçekleşir. Fakat yeni gelecek olan güncelleme ile birlikte aynı isimdeki işçiliğin birden fazla eklenmesini kontrol altına alıyoruz. Aynı isimdeki işçilik birden fazla eklenemeyecek.
– Servis Liste Sayfasındaki sayının arttırılması
Servis liste sayfasında bundan önceki durumlarda 10/25/50 şeklinde gruplama yapabiliyordunuz. Yeni güncellemede 100 adet otomatik listelenmekte ve Hepsi seçeneği eklenmiş durumda. Hepsi filtresini seçmeniz durumunda sistemde açık iş emri, kapalı iş emri ya da tüm iş emirlerini tek kalem üzerinde sayfada filtreleyebilmeniz mümkün kılıanacaktır.
– Optimizasyon güncellemeleri
Özellik olarak göremeyeceğiniz fakat sistemde kod bazlı olarak yapılan güncellemeler ile sayfa yüklenme hızı 0.26 saniyenin altında tutuldu. Altyapı olarak daha hızlı ve daha optimize olarak çalışmaktayız.
Bu özellikler kısa süre içerisinde sistem üzerinde yüklenecektir. Çalışmaların tamamı mesai saatleri dışında ve gece saatlerinde gerçekleşecektir. Ön görülen ve planlı olarak gece saatlerinde sistem üzerinde erişilemez durumlar yaşanabilir.
Yakın dönemde planlanan güncellemeler arasında ise aşağıdaki gibi özellikler mevcut;
– Tüm tanımlamaların kategori bazlı yapılabilmesi
Örneğin belirli grup ürünün belirli kategorilerde fiyatlandırması sağlanabilmesi. Cep telefonu kategorisinde belirli periyotlarda işçilik eklenebilmesinin sağlanabilmesi gibi. Ya da klima grubunda sadece yaz aylarında gaz işçiliği eklenebilir kış aylarında eklenemez gibi.
– Mobil uygulama geliyor! 🙂
Android cihazlar için mobil uygulamamız yakın dönemde duyurusu yapılarak teste açılacak. Andorid cihazlarda deplasman ve yol bedellerinin takibinin yapılması, mobil cihazlar ile servis kayıtlarının açılıp kapatılması, araç takip yazılımı benzeri çalışması. Dosya yüklemelerinin sağlanabilmesi, anlık canlı destek alınabilmesi gibi pek çok yeni özellik mevcut olacak. Çok yakın dönemde mobil uygulamanın duyurusu ile tekrar karşınızda olacağım.
ServisSoft olarak her zaman sizlerin istekleri doğrultusunda geliştirmelere devam ediyoruz. Görüş, istek ve önerileriniz bizim için altın değerindedir. İsteklerinizi ve görüşlerinizi bizlere iletmeniz bizi ziyadesiyle memnun edecektir.
Bilgilerinize sunar, iyi çalışmalar dilerim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir