Bulut bilişim hizmet Modellerinden ‘SaaS’ Nedir ? Servis Programı, Servis Yazılımı

Service (SaaS) olarak 3 şekilde sunulmaktadır.

Bulut Bilişim (Cloud Computing), kullanıcıların yerel konumlarında yazılım, sunucu veyahut her hangi bir donanım aracına ihtiyaç duymak sızın  gerekli hizmetleri İnternet aracılığı ile rahatlıkla kullana bilecekleri sistemlerdir. Bulut Bilişim hizmeti Infrastructure as a Service (IaaS), Platform as a Service (PaaS), Software as a

Biz sizlere bu yazımızda servis yazılımımız için kullanmakta olduğumuz SaaS alt yapısını anlatacağız.

Software as a Services (SaaS) olan Yazılım hizmeti, kullanıcıların ihtiyaç duyduğu CRM, ERP, finans ve muhasebe yazılımları gibi programları bulut üzerinde sağlar ve programları yazılım ile hiç bir bilginiz olmadan kullana bileceğiniz ara yüzü sizlerle buluşturur.

Farklı konumlarda faaliyet gösteren firmalar için SaaS ekstra yazılım maliyeti oluşturmayarak ciddi ekonomik avantaj sağlar. SaaS için en uygun örnek Gmail’dir. Google’ın sunduğu bu hizmet ile mail gönderebilir, dökümanlarınızı düzenleyebilir ve dosyalarınızı yedekleme yapabilirsiniz.

Bulut sunucuların bulunduğu fiziksel sunucu donanımları arıza durumlarına karşı yedekleri belli periyotlarda alınmaktadır. Bulut sunucu hizmeti cluster (küme – bu özellik birden çok bilgisayarın bir birinin kopyası olarak çalışmakta dur) altyapısında kurgulandığı için herhangi bir problem olması durumunda, hizmet alımı diğer yedekli sunucudan devam etmektedir. Alınan hizmette her hangi bir kesinti olmadan çalışmasına devam eder.

kullanımdaki avantajları anlamış olduğunuz üzere maliyet, her yerden erişim ve özellikle her cihazdan bu tarz programlarda kullandığınız cihazın donanımsal özellikleri farketmeksizin çalıştırabilmekte tabletinizden, telefonunuzdan, bilgisayarınızdan, ve hatta televizyonunuzdan bile kullana bilmektesiniz. tatillerinizde dahi şirketinizde olup bitenlerin takibini yapabilmekte siniz.

  • Kim tatilde iş yapmak istemez
    Tabiki de çalışanlar.
  • kim tatilde iş yapmak ister
    Tabiki de patronlar

Sorular gayet basit ve net hiç bir şirket sahibi yani patronlarımız tatilde işlerinden uzak kalmak istemez en kötü takip edebiliyor olması gerekir bu yüzden de tatilde dahi olsa telefon trafiği kesilmez ancak telefonlarla bu kadar içli dışlı olmakta pek hoşuna gitmez bu ‘SaaS’ alt yapıları ile de telefon kullanmadan iş ilerleyişi çalışanların kontrolü gibi pek çok şeyi dinlenirken şezlong ta yatarken yapabiliyor olmak bir program almak için bile yeterli olur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir