KORONAVİRÜS SALGINI VE UZAKTAN ÇALIŞMA

Koronavirüs (COVID-19) küresel salgınının ülkemizde ve tüm dünyada yarattığı şok devam ediyor. Ülkeler bir yandan salgını kontrol etmek ve yayılma hızını düşürebilmek için sıkı toplumsal önlemler alırken, bir yandan da kritik ekonomik süreçlerin ve sektörlerin salgından etkilenmeden devam edebilmesini sağlamaya çalışıyorlar. 

WHO’nun ısrarla önerdiği ve son iki hafta içerisinde küresel ölçekte yürürlüğe konulan kısmi yada tümden sıkı karantina kararları ve #EvdeKal kampanyaları sayesinde, salgının ilerleme hızı bir nebze düşürülebilirken, bu karantina süreçlerinin, Koronavirüs aşı ve önleyici tedavi yöntemleri geliştirilene kadar, orta ve uzun vadede gündelik ve çalışma hayatlarımız için kökten değişikliklere sebep olacağı maalesef kaçınılmaz gözüküyor.

İnsanlık olarak sanayi devriminden bu yana geliştirdiğimiz 200 yıllık çalışma alışkanlıklarımız ve gündelik yaşam pratiklerimiz, teknolojik gelişmelerin etkisiyle son 20 yılda hızlı bir değişim içindeydi. Öyle görünüyor ki, Koronavirüs salgınının yaratmış olduğu zorunlu izolasyon zaten hızla değişen çalışma alışkanlıklarımız ve pratiklerimiz üzerinde büyük ve devrimsel yenilikleri kalıcı kılacak. 

Düne kadar bulut tabanlı servisler ve yapay zeka algoritmaları sayesinde günlük hayatlarımız ve iş yapma şekillerimiz değişiyor, evriliyor ve hızlanıyordu. Telekonferans görüşmelerden, ortak belge düzenleme ve paylaşma, yazılım geliştirme gibi uzaktan kollektif çalışmalara olanak sağlayan bir çok servis artık gündelik iş hayatımızın normalleriydi. Maalesef Koronavirüs salgınının katastrofik etkileri yüzünden bu tip uzaktan çözüm üreten bulut tabanlı servisler tüm sektörlerin çalışanları ve gündelik hayatımız için artık bir tercih değil, zorunluluk olmak üzere.

ServisSoft olarak kurulduğumuz günden bu yana dijital dönüşüm ve endüstri 4.0 prensipleri çerçevesinde servislerimizi geliştirmenin avantajıyla; bu zorlu günlerde de 12 sektörde 43 iş ortağımızın yanındayız. İş ortaklarımızın müşterilerilerine kesintisiz hizmet verebilmeleri için gerekli tüm servisleri sağlamaya ve artan ihtiyaçlara anında cevap vermeye devam ediyoruz. Bulut tabanlı servis süreçleri yönetimi ve otomasyon çözümleri sayesinde dijital dönüşüme ayak uyduran ve bu tip kriz durumlarına hazırlıklı olan iş ortaklarımız, bu zor süreçte de iş akışları yönetimlerini, bir kesinti olmadan ServisSoft uygulamalarıyla ister evden, isterse merkezden diledikleri gibi yürütmeye devam edebilmektedirler. 

Koronavirüs salgınının yayılmasının önüne geçilmesi için gerekli olan önlemlerin artık hayati bir önemi olmasından dolayı, iş ortaklarımız için önümüzdeki aylarda hayata geçirmeyi planladığımız online iletişim ve uzaktan görüntülü destek çözümlerimizi, AssistBox ile kurduğumuz iş ortaklığı aracılığıyla bu haftadan itibaren yayına alıyoruz. 

Zorunlu olmadıktan sonra asgari düzeye düşürülmesi artık hayati olmuş temasa dayalı iş süreçleri için yeni alternatif servislerimiz gelecek haftadan itibaren yayınlanacak. İş ortaklarımız, müşterilerine; teknik destek ve müşteri destek süreçlerini asgari temasla, uzaktan, hızlı ve verimli şekilde sağlayabilecekleri birçok alt servise imkanına sahip olacaklardır. Böylece hem kendi çalışanları, hem de son müşteri açısından, salgını önlemenin yegane yolu olan sosyal mesafe kurallarına dikkat ederken, hiçbir müşteri problemi çözümsüz bırakılmamış olacak ve bu zor günlerde müşteri ve kendileri için aşağıdaki bu avantajlardan yararlanabileceklerdir; 

 

  • Gerçek zamanlı görüntülü görüşme ile sahada verimliliği arttırma,
  • Uzaktan başarılı müdahalelerle müşteri memnuniyetini arttırma,
  • İlk müdahalede başarı oranının artırılması ve çözüm sürelerinin kısaltılması,
  • Uzman destek kapasitesini arttırma ve oryantasyon sürecinde azalma
  • İşletme maliyetleri azaltırken, servis KPI’larını iyileştirin,
  • Basit problemlerde müşteriyi uzaktan yönlendirerek problemin hızlı ve uzaktan çözümü,
  • Problem tespit verimliliğinin artışıyla, doğru ve verimli personel ataması ve planlamasına imkan sağlaması,
  • Teknik sorunun çözülememesinde kollektif çalışmaya imkan tanıyan uzaktan uzman desteği imkanı,
  • Müşteri teknik destek taleplerinde uzman kişilerle hızlı ve güvenilir eşleştirme imkanı,
  • Online satış süreçlerinde, mağaza ekpertlerinden ürün hakkında detaylı bilgi alınması.

 

 

ServisSoft olarak, Koronavirüs salgınının küresel ölçekte atlatılmasının, 2020 yıl sonunu bulacağı tahminlerini de göz önünde bulundurduğumuzda, insan temasını asgari düzeye indirgeyecek tüm hizmet ve geliştirme süreçlerimizi çalışma takvimimizde önceliklendirdiğimizi ve bu amaçla da ilk olarak AssistBox çözümlerini platformumuza eklediğimizi bildirmek isteriz. 

İnsanlığın bu zor süreci en az kayıpla atlatabilmesini diliyor, dünyadaki tüm sağlık çalışanlarını gönülden alkışlıyoruz, hakları ödenmez. 

Biz ise sahada ve iş yerlerinde insan temasını asgariye indirecek teknolojiler üretmek için çalışmaya devam edeceğiz.

#EvdeKal #SosyalMesafeniKoru

 

 

ServisSoft

 

Buraya tıklayarak Ücretsiz Demo Talebinde bulunup Teknik Servis Takip ve Destek yazılımımızı kullanmaya başlayabilirsiniz.

Sosyal Medya’da bizi takip ederek her türlü gelişmelerden haberdar olabilirsiniz.

 

Facebook : https://www.facebook.com/servisyazilimi/

Twitter : https://twitter.com/servissoftapp

Instagram : https://www.instagram.com/servissoft/

LinkedIn : https://tr.linkedin.com/company/servissoft—online-servis-yazılımı